Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı

Üniversiteden ayrıldıktan sonra ne yazık ki uzun bir müddet sınıf arkadaşlarımızla fazlaca bir irtibatımız olmamıştı. Şadan Akyüz, Süleyman Caner arkadaşlarımızla  bir araya geldiğimiz bir gün Elektrik Mühendisliği okumuş olan, bizden bir önceki ve bir sonra ki sınıflardaki arkadaşları toplamaya karar verdik. Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra daveti yaptık, oldukça büyük bir iştirak olmuştu.    

Ahmet Karadeniz hocanın Yüksek Matematik dersine, Adnan Ergeneli hocanın Elektro Teknik dersine girdik, karşılıklı sohbetler, şakalaşmalar yapıldı, müşterek yemek yedik, eski günleri andık ve ayrıldık. Arkadaşlar çok mutlu olmuşlardı, sonradan duyanlar da katılamadıkları için üzüldüler.

Bu toplantılarımızı birkaç kez tekrarladıktan sonra üniversite de sosyal ilişkileri desteklemek ve bazı konularda hizmet edebilmek için dernek veya vakıf kurma fikri doğdu, bunun diğer üniversitelerde olduğu gibi bir vakıf olması uygun görüldü. Çünkü şuna inanıyorduk ki insanların yaşadığı topluma, ailesine karşı ilim irfan öğrendiği okuluna, çevresine karşı sorumlulukları vardı. Bizi yetiştiren üniversitemize olan sorumluluğumuz çerçevesinde bir vakıf kurmaya karar verdik. Memnuniyetle belirteyim ki devam eden günlerde de Mezunlar Derneğimizin kurulması çok sevindirici hizmetlere vesile oldu. Emeği geçenlere şükran borçluyuz.